webnisyen Gizlilik Politikası


Güncelleme Tarihi: 13.02.2017

Bu metinde yer alan gizlilik politikası, politikanın yayınlandığı online mecralar, çevrimiçi ve çevrimdışı uygulamalar, web siteler ve mobil sitelerde verilen veya toplanan bilgilerin ele alınma şeklini açıklamaktadır. Ayrıca, üçüncü taraf web siteleri, mobil siteleri, online mecralar, çevrimiçi ve çevrimdışı uygulamaları veya platformlarında kullanıma sunduğumuz uygulamaların kullanılmasıyla ilgili olarak tarafınıza açıklanmaları durumunda bu uygulamalarda verilen veya elde edilen bilgilerin ele alınma şeklini de açıklamaktadır. Bu gizlilik politikasını faaliyette bulunduğumuz yerdeki yerel kanunlara uygun olarak uygulamaktayız. webnisyen aşağıda belirtilen koşulları dilediği her zaman geliştirebilir ve güncelleyebilir. Kullanıcılar uygulamalarımızı kullanarak aşağıdaki maddelerin tümünü okuduklarını, anladıklarını ve hükümlerden haberdar olduklarını bilerek kabul ettiklerini beyan ederler.

1. Kişisel Bilgi Edinme
Bu gizlilik politikasını beyan ettiğimiz online mecralar, web siteleri, mobil siteler, uygulamalar, her türlü yazılım ile bağlantılı üçüncü taraf web siteleri, mobil siteleri, uygulamaları aracılığı ile bize bilgi verdiğinizde vermiş olduğunuz bilgilerin üçüncü taraf platformu tarafından da ayrıca toplanabileceğini lütfen unutmayın. Üçüncü taraf platformun topladığı bilgiler üçüncü taraf platformunun gizlilik uygulama ve politikalarına tabidir.

2. Uygulamalar
Üçüncü şahısların, kurum ve kuruluşların platformları aracılığıyla indirilebilen oyunlar veya başka uygulamalar (genellikle "apps" olarak adlandırılan) sunabiliriz (Google Play, Apple'ın iTunes Uygulama Dükkanı, vb.). Uygulamalarımız genellikle eğlence, bilgi, videolar ve aktiviteler, oyunlar gibi özellikleri, işlevsellikleri ve içeriği kapsar. Bir uygulamada toplanan veri uygulamaya göre değişebilir ancak kullanıcı apps uygulamayı indirdiğinde ve kullandığında ifşa ettiği herhangi bir bilgiyi içerir. Örneğin, Google Play Store'da "webnisyen" isimli geliştirici olarak yayınlanan uygulamalarımızdan bazılarını kullanırken kayıt olmanızı ve bizimle yeni bir hesap açmanızı (örneğin kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi) gerektirebilir. Aynı zamanda yardım için bizimle iletişime geçtiğinizde size ulaşabilmemiz için sağladığınız bilgiyi kullanabiliriz. Sosyal medya ağ iletişim eklentilerini veya platformlarını kullandığınızda, bilgilerinizi onlarla paylaşırsınız ve onların bu bilgiyi kullanımı bu sosyal medya sitesinin gizlilik uygulamalarına tabidir. Uygulamalarımızla ilgili soru ve öneriler için Google Play Store uygulama marketinde "webnisyen" isimli geliştirici hesabımızda yayınlanan mail adresimizden bize ulaşılabilirsiniz.

3. Bilgilerin Saklanması
webnisyen bilgilerinizin veri denetleyicisidir. İlgili veri denetleyicileri, burada belirlenir. webnisyen, gerekirse verileri denetlemek için üçüncü bir tarafa gizli kalmak kaydıyla kendi adına (veri denetleyicisi olarak) bilgilerinize erişim imkânı sunabilir. Bilgileriniz kanunlarla ve tarafınıza sunulabilecek seçenekler ve denetimlerle uygun olarak aşağıdaki durumlar için saklanır.
* Talep ettiğiniz ürün ve hizmetleri tarafınıza sunmak,
* Uygulamalarımızdaki özellikler ya da politikalarımızdaki değişiklikler hakkında sizlere bilgi vermek,
* İçeriği ve deneyimleri kişiselleştirmek
* Ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve faaliyetlerimizi daha verimli hale getirmek ve geliştirmek,
* Politikalarımızı ihlal edebilecek veya yasadışı olabilecek faaliyetleri tespit etmek, araştırmak ve önlemek.

4. Bilgilerinizin Diğer Şirketlerle Paylaşılması
Aşağıdaki sınırlı durumlar dışında kişisel bilgileriniz webnisyen dışında paylaşılmamaktadır;
Kişisel verilerinizi bir başka şirketle paylaşmamıza izin verdiğiniz durumlar (Kişisel bilgilerinizi sosyal ağ siteleri gibi üçüncü taraf siteleri veya platformlarıyla paylaşma konusunda verdiğiniz talimatlar) dır.
Kişisel bilgilerinizi sosyal ağ siteleri gibi üçüncü taraf siteleri veya platformlarıyla paylaşma konusunda verdiğiniz talimatlarla paylaştığınızda diğer şirketin almış olduğu bu bilgilerin artık diğer şirketin gizlilik uygulamalarına tabi hale geldiğini lütfen unutmayın.

5. Verilerin Güvenliği, Bütünlüğü ve Tutulması
Verdiğiniz bilgilerinizin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için oldukça önemlidir. Kullanıcı bilgilerinin yetkisiz bir şekilde erişilmeye, açıklanmaya, kullanılmaya ve değiştirilmeye karşı korunması amacıyla tasarlanmış teknik, fiziksel ve idari güvenlik önlemleri alınmıştır. Ancak günümüzde ön görülemeyen, sistem ve güvenlik dışı erişimler söz konusu olabilir. Bu tür durumlardan webnisyen sorumlu tutulamaz. Eğer kullandığınız uygulamamız, web sitemiz, mobil sitemiz bilgilerinizi alıyorsa, daha uzun bir tutma süresi gerekmediği veya yasalarca kısıtlanmadığı sürece yalnızca bu gizlilik politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda gereken süre boyunca tutulacaktır. webnisyen sistemleri güvenlik için gerekli tedbirleri almaya özen göstermiştir. Bütün kullanıcı hesapları şifre ile korunmaktadır. Kullanıcıların, şifrelerini unutması durumunda e-posta/e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez. Kullanıcılarının güvenliğine büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle, sistemde düzenli olarak güvenlik testleri yapılmaktadır ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemek için çaba gösterilmektedir. Kullanıcı, web siteye, mobil siteye veya uygulamaya korsan saldırı, virüs yükleme, güvenliği zaafa uğratıcı faaliyetlerde bulunamaz.
Güvenlik Önlemleri
Kullanıcılar, cihazlarda sık sık virüs taraması yapmalı, anti-virüs programını belirli aralıklarla güncellemeli, e-posta/e-mail yoluyla tanımadığı kişilerden gelen dosyaları açmamalıdır. Şifreler, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zor kombinasyonlardan oluşturulmalıdır. Doğum tarihi, isim ve doğum tarihi, sıralı harf ya da rakamlar, tutulan takımın ismi gibi tahmin edilebilir şifreler, kolaylıkla ele geçirilebileceği unutulmamalıdır.

6. Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler
Yeni teknolojilere ve yasal durumlara veya diğer amaçlara uyum sağlamak için zaman zaman bu gizlilik politikamızı değiştirebiliriz. Lütfen bu politayı zaman zaman kontrol ediniz.